
Współczesna młodzież dorasta w świecie, który oferuje wiele możliwości, ale także niesie liczne ryzyka. Fundacja ZaufajMi, dostrzegając wagę tego problemu, podejmuje działania mające na celu edukację młodych ludzi oraz wsparcie ich rodziców.
Nasza propozycja to odpowiedź na rosnącą potrzebę uświadamiania młodzieży o realnych konsekwencjach podejmowania ryzykownych decyzji.
Skupiamy się na budowaniu świadomości o skutkach zdrowotnych, społecznych i emocjonalnych, jakie mogą wynikać z kontaktu z substancjami psychoaktywnymi. Zależy nam na tym, aby młodzi ludzie zrozumieli, że każda decyzja, którą podejmują, ma swoje następstwa, a wiedza może być ich największym sprzymierzeńcem w unikaniu niebezpieczeństw.
Warsztaty i spotkania, które chcemy oferujemy, opierają się na rzetelnych faktach.
Mają więc na celu przedstawienie zagrożeń w sposób przemawiający do wyobraźni młodzieży. Wierzymy, że edukacja jest najskuteczniejsza wtedy, gdy wywołuje emocje i zmusza do refleksji. Naszym celem jest nie tylko przekazanie informacji, ale również wzbudzenie poczucia odpowiedzialności za swoje decyzje i działania.
Równocześnie zdajemy sobie sprawę, że w walce z problemem kluczową rolę odgrywają rodzice.
To oni najczęściej jako pierwsi zauważają zmiany w zachowaniu swoich dzieci. Dlatego ważną częścią projektu są szkolenia dla rodziców, które mają pomóc im lepiej rozumieć mechanizmy działania młodych ludzi oraz rozpoznawać pierwsze sygnały wskazujące na możliwe zagrożenie. Wyposażamy rodziców w wiedzę i narzędzia, które pozwalają reagować w sposób skuteczny i wspierający, zanim sytuacja stanie się poważniejsza.
Działania naszej fundacji opierają się na współpracy i zrozumieniu – zarówno ze strony młodzieży, jak i rodziców. Wierzymy, że dzięki otwartej rozmowie i budowaniu świadomości możemy pomóc w kształtowaniu pokolenia, które będzie podejmowało mądre i przemyślane decyzje.
Wspólnie możemy przeciwdziałać problemowi, który dotyka coraz więcej rodzin, dając młodym ludziom szansę na zdrowe i bezpieczne życie.

Jak realizujemy projekt „BEZPIECZNA MŁODZIEŻ”?
- Tworzymy szkolenia i kampanie internetowe mające na celu uświadamianie młodzieży o czyhających na nich zagrożeniach.
- Organizujemy w szkołach konkursy dla młodzieży promujące bezpieczne życie bez używek.
- Prowadzimy w szkołach warsztaty dla młodzieży.
- Organizujemy nastolatkom wycieczki do placówek penitencjarnych w celu przedstawienia konsekwencji, jakie mogą ich spotkać w sytuacjach popełnienia przestępstwa.
- Przeprowadzamy szkolenia i warsztaty dla rodziców, uczące między innymi jakie mogą być symptomy zażywania przez ich dziecko narkotyków, lub jak zauważyć, że dziecko ma jakiś problem wśród rówieśników.
- Rozwieszamy w szkołach różnego rodzaju banery informacyjne i rozdajemy młodzieży broszury, z których mogą się dowiedzieć o skutkach zażywania narkotyków.
- Przeprowadzamy badania wśród młodzieży na temat ich poziomu zaufania do rodziców/opiekunów prawnych.
- Tworzymy filmy pokazujące przykre konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu lub narkotyków.
- Poruszamy trudne tematy – od przemocy seksualnej po uzależnienia.
Na co przeznaczamy darowizny w projekcie „BEZPIECZNA MŁODZIEŻ”
- Zakupujemy nagrody dla młodzieży biorącej udział w konkursach.
- Pokrywamy koszty dojazdów do placówek i eksploatacji aut.
- Pokrywamy koszty dojazdów dzieci do placówek penitencjarnych.
- Opłacamy pracę psychologów i pedagogów, którzy tworzą program szkoleń i warsztatów.
- Zakupujemy broszury, ulotki i banery informacyjne.
- Opłacamy kamerzystę i aktorów, którzy biorą udział w spotach społecznych.
- Opłacamy grafików i informatyków, którzy tworzą kampanie internetowe.